Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Samsung Galaxy Tab 2 7.0
Çİft çekirdek 1 GHz işlemci ve 7 inch ekran

Samsung'un bu yeni ürününde görüntü diğer PLS ekranlı görüntülerden biraz daha kötü ve kamerası da istenen düzeyde değil. 

Yine de cihaz size harika hizmet ve Android 4.0 işletim sisteminin güzelliklerini düşük sayılabilecek bir fiyatla sunuyor. Samsung çıkardığı bu yeni tablet ile bu piyasadaki rekabeti bir üst seviyeye daha taşımış gibi görünüyor.

Cihazın Amazon'da verilen ve önerilen fiyatı 249$. Piyasa durgun değil, o halde bakalım Samsung daha ne kadar ucuz ama değerli alternatifler üretmeye devam edecek.

Dizayn olarak Galaxy Tab 2 7.0 ile Tab 2 7.0 Plus arasında pek fark yok. Ebat ve ağırlık olarak hemen hemen aynı. Pürüzsüz ve yayvan hatlı köşeleri ile tutuluşu rahat. Rengi titanyum gümüş. Hafızası microSD ile 32 GB daha arttırılabilir. Önde 2 megapixel arkada 3 megapixel kamerası var.

Eksik olan noktalardan biri HDMI portunun olmaması; yani tableti TV'ye bağlayamayacak olmamız.

Ekran berraklığı gayet güzel, ancak pixel yoğunluğu pek değil. 720p ve 1080p video oynatma özellikleri de mevcut. Ancak 1080p çalıştırırken sıkıntı çektiği gözlemlenmiş durumda.

Şarj süresi ise diğer tabletlerden pek farklı değil.

Teknik özellikler:

işlemci hızı: 1 GHz

işletin sistemi: Adroid 4.0

Wireless: 802.11n

Bluetooth: yes

Infrared: no

Webcam: yes

LCD teknoloji: Multitouch 

ekran çözünürlüğü: 1024x600

ekran boyutu: 7"

HDD flash desteği: var

Harddisk: 8 GB

RAM: 1 GB

Batarya: 4000 mAh

Ağırlık: 345 gram

Ölçüler: 193.7x122.4x10.5 mm

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi