Samsung Galaxy S 3, 50 günde 10 milyon sattı.

Samsung Galaxy S 3, 50 günde 10 milyon sattı.
Samsung'un ürettiği son akıllı telefon Galaxy S 3, ilk 50 günde 10 milyon satış barajını aştı.

Samsung'un mobil iletişim bölümü başkanı JK Shin, geçen ay, yeni amiral gemi akıllı telefonları Galaxy S III'ün Temmuz sonunda 10 milyon satış barajını aşacağı tahmininde bulunmuştu. Bugün Koreli haber ajansı Yonhap News'e konuşan şirketin üst düzey yöneticisi, 10 milyon satışın gerçekleştiğini resmen açıkladı.

 

Galaxy S serisinin ilk modeli, yedi ayda, ikinci modeli ise; beş ayda 10 milyon satış barajını aşmıştı. Galaxy S3, bu rakama iki aydan kısa sürede ulaşarak Samsung'un büyüme ivmesini gözler önüne serdi. Pek çok kişi tarafından bugüne kadar piyasaya çıkan alternatifler arasında iPhone karşı en ciddi rakip olarak gösterilen Galaxy S III'ün yıl içinde 40 milyon satışı geçecegi öngörülüyor. Öte yandan Apple'ın sene sonuna kadar yeni bir model üretmemesinin, Samsung'un pazardaki payını büyüteceği şeklinde yorumlar var.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi