Samsung Galaxy Note II Ağustos ayı sonunda çıkıyor

Samsung Galaxy Note II Ağustos ayı sonunda çıkıyor
Samsung'un tablet telefon melezi Galaxy Note'un ikinci nesil versiyonu olacak Galaxy Note 2, 29 Ağustos'ta tanıtılacak.

Samsung’un belli bir popülariteye ulaşan kapasitif kalemli akıllı telefon-tablet melezi Galaxy Note geçen yıl IFA’da tanıtılmıştı. Güney Koreli şirketin bu cihazın yeni versiyonunu, nam-ı diğer Samsung Galaxy Note II’yi tanıtmasını bekliyoruz ve tahminler de bu ayın sonlarında Berlin’de kapılarını açacak IFA 2012 üzerine yoğunlaşmıştı.

 

Bir Samsung sözcüsünün Reuters’e yaptığı açıklama gelecek nesil Note’un 29 Ağustosta Berlin’de, IFA’nın başlamasından iki gün önce düzenlenecek olan Samsung Mobile Unpacked etkinliğinde tanıtılacağını doğruluyor. Üstelik Samsung’un hazırlamış olduğu Unpacked etkinlik tanıtımında yer alan kapasitif kalem söz konusu cihazın tanıtılacağının bir işareti sayılıyor.

 

Samsung yeni Galaxy Note cihazının neye benzeyeceği hakkında herhangi bir yorumda bulunmuyor. Ancak önceki söylentilere göre Galaxy Note 2, 5.5 inç boyutunda yeni tasarlanan Super AMOLED ekran ile gelecek. 0.2 inç büyüyen ekran, telefonun genel tasarımına negatif yönde etki etmeyecek. Çerçeveler oldukça inceltilecek.

 

Dört çekirdekli Exynos işlemci, 1.5 ya da 2GB RAM, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ve 12 ya da 13 megapiksellik kamera gibi pek çok üst seviye özellikle donatılacak olan Galaxy Note 2'nin en çok merak edilen noktası işlemcisi.

 

Bu ay sonunda tanıtılacak olan Samsung Galaxy Note II'yi merakla bekliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi