Samsung Galaxy Nexus'u test edin!

Samsung Galaxy Nexus'u test edin!
Samsung Galaxy Nexus'un henüz Türkiye'de satışa çıkmamasına rağmen tüm özelliklerini test etmek istiyorsanız bu haber tam size göre...

Google'ın Samsung ile ortaklaşa geliştirdiği ve Android 4.0 işletim sistemli ilk akıllı telefon alan Samsung Galaxy Nexus henüz Türkiye'ye gelmedi. 4,65" boyutunda yüksek çözünürlüklü Süper AMOLED ekran, 1.2 GHz hızındaki çift çekirdekli OMAP 4460 işlemci ve Android 4.0 işletim sistemiyle dikkat çeken Samsung Galaxy Nexus'u Türkiye'ye gelmeden tüm özelliklerini test edebilirsiniz.

Verizon adında bir web sitesi Samsung Galaxy Nexus için bir simülatör geliştirdi ve web sitesinden Android 4.0 işletim sistemli bu akıllı telefonu test etme imkanı sunuyor. Daha önce Android işletim sistemi kullanmadıysanız yada Android'in alt versiyonlarını kullanmış ve Android 4.0'ı çok merak ediyorsanız bu simülatör size bir fırsat sunuyor. Simülatöre ulaşmak için http://support.verizonwireless.com/simulator/Samsung/galaxy_nexus/ linkine tıklamanız yeterli, ondan sonra aşağıdaki adımları izleyerek Samsung Galaxy Nexus'u keşfetmenin zevkini çıkarabilirsiniz.

Yukarıdaki linke tıkladığınız zaman aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

 

1. adım olarak simülatörün sol bölmesinden genel bir konu seçmeniz gerekiyor. Örneğin telefon görüşmelerine bakmak istiyorsak aşağıdaki adıma geçin.

2. adım olarak yukarıda açılan listeden yeni bir alt konu seçmek gerekiyor. Örneğin çağrıyı yok saymak ve metin mesajı göndermek için yukarıda belirtilen seçeneği seçebilirsiniz.

İlk resimde simülatörün ortasında beliren kırmızı işaretli alanlara tıklayarak yapmak istediğiniz işlevi seçebilirsiniz. Tüm işlevleri gerçekleştirdikten sonra simülatörün sağ tarafında aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi