Samsung Apple'ın peşinde!

Samsung Apple'ın peşinde!
Samsung akıllı telefon pazarından sonra tablet pazarında da Apple'ın ensesinde.

Strategy Analytics'in raporuna göre 2012 yılında toplam 213 milyon akıllı telefon satarak Samsung küresel pazar payını yüzde 30.4'e yükselten Samsung, Apple'ın iPad'ler ile liderliğini sürdürdüğü tablet pazarındaki payını iki katına çıkardı.

 

IDC araştırma şirketinin verilerine göre geçtiğimiz yıl dünya genelindeki tablet satışları 52.5 milyon arttı. Samsung'un Galaxy serisi ile rekabet ettiği tablet pazarındaki payı ise bir yıl öncesine oranla yüzde 7.3'ten yüzde 15.1'e yükselirken, Apple'ın payı yüzde 52'den yüzde 44'e geriledi. Samsung, tablet satışlarını 2.2 milyon adet artırarak 7.9 milyona çıkardı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi