Samsung akıllı saat üretmeyi düşünüyor!

Samsung akıllı saat üretmeyi düşünüyor!
Samsung Akıllı Saat Üretimine Başlıyor!

Telefon ve tablet pazarında gün geçtikçe kızışan rekabet yakın gelecekte akıllı saat alanında da yaşanacak. Bloomberg'e konuşan Samsung Mobile Başkan Yardımcısı Lee Young, Samsung'un akıllı saat üreteceği iddialarını doğruladı ve böyle bir saat üzerinde çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Ancak saat üzerinde çalışıldığı bilgisi dışında Lee, saatin özellikleriyle ilgili herhangi bir detayı paylaşmadı.

 

Giyilebilir teknolojinin hızla yayıldığı günümüzde, firmalar da artık asıl kulvarlarından çıkarak bu pazara ağırlık vermeye başlamış durumda. Söz konusu teknolojinin vazgeçilmez ürünü şüphesiz akıllı saatler. Sony, Nokia, Apple derken, Samsung da akıllı saat üreten firmalar kervanını katılan son isim oldu.

 

Samsung muhtemelen Android tabanlı olacak yeni akıllı saati için şimdilik bir tarih vermezken, "herkesten daha önce" çıkartmayı hedeflediğini de açıkça belirtti. Samsung böylece yönetimi daha önce ortaya atılan akıllı saat iddialarını ilk defa doğrulamış oldu.

 

Samsung’un akıllı saatinin isminin Galaxy Altius olması bekleniyor. Ancak bu isim daha önce de Galaxy S4′ün kod adı olarak gündeme gelmişti.

 

Samsung'un akıllı saat üretiminde bu ilk girişimi değil. Daha önce 1999 ve 2009 yıllarında da akıllı saat üretmeye çalışmış, ancak ortaya çıkarılan cihaz çok da tatmin edici olmamıştı. Şimdi ise daha farklı bir donanıma sahip olması yeni akıllı saatinde başarılı olacağını düşündürüyor.

 

Samsung'un giyilebilir teknoloji ürünleri alanında da neler yapacağı merakla bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi