Samsung, 2. çeyrekte 50.5 milyon akıllı telefon satışıyla lider

Samsung, 2. çeyrekte 50.5 milyon akıllı telefon satışıyla lider
İkinci çeyrekteki satışlarıyla dünyanın en fazla akıllı telefon satan şirketi olan Samsung, en yakın rakibi Apple’a fark attı.

 

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Samsung ve Apple birbirleriyle sürekli rekabet içerisindeler. Öyleki bu iki büyük şirketin mahkemedeki kavgalarına alışır olduk. Hatta son zamanlarda bu iki şirketten teknoloji haberlerinden çok dava haberlerini duyar olmuştuk. Görünen o ki davaların arkasında bir satış savaşı da devam ediyor.

 

Ancak yılın ikinci çeyreği ile birlikte Samsung, piyasaya sürdüğü Samsung Galaxy S3 ile birlikte Apple’a oldukça fark attı.

 

İkinci çeyrek itibariyle Samsung, dünya akıllı telefon pazarının yüzde 34.6'sını elinde bulunduruyor. Yüzde 26’lık düşüş yapan Apple ise yüzde 17.8 pazar payına sahip. İkinci çeyrek ile beraber 26 milyon iPhone satan Apple, 50.5 milyon akıllı telefon satan Samsung’un epey gerisinde kaldı. Bu iki dev şirketi ise 10.2 milyon satış yapan Nokia takip ediyor.

 

Mayıs ayında satışa sunulan amiral gemisi Galaxy S III, bir kaç gün önce dünya çapında 10 milyon satış barajını aşmıştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi