Sadece 1 kere okunabilen ve imha edilen mesaj atmak?

Sadece 1 kere okunabilen ve imha edilen mesaj atmak?
Sadece bir kere okunabilen ve sonrasında kendini imha eden mesaj atmak istermisiniz?

Bazen öyle mesajlar atmak isteriz ki mesaj okunduktan sonra birdaha asla o mesaja ait bir iz kalmasın. Evet tıpkı Görevimiz Tehlike'den hatırladığımız gibi "bu mesaj 10 saniye sonra kendini imha edecektir" gibi birşey aslında. Sadece 1 kez okunduktan sonra kendini imha eden mesaj göndermek artık mümkün. 

OneShar.es adlı internet servisi, bu ihtiyaca kesin bir çözüm sunuyor. Servisin kullanım şekli oldukça basit: Siteye gidip “Create One Now” bağlantısını tıklayarak 1.000 karaktere kadar mesajınızı yazıyorsunuz. Yazdıktan sonra altta yer alan “Create Link” bağlantısına tıklıyorsunuz. Size bir bağlantı adresi veriliyor. Bu adresi ister eMaille, ister facebook, twitter üzerinden, ister anında mesajlaşmayla yazdığınız mesajı görmesini istediğiniz kişiye gönderiyorsunuz.

Adresi yolladığınız alıcı bağlantıya tıkladığında mesajınızı okuyor ve mesaj bir kez okunduktan sonra mesaj kendini imha ediyor. Kesinlikle ilgili linke birdaha ulaşmak mümkün değil.

Burada önemli olan mesajı okuyanın iyi okuması lazım, çünkü dönüp tekrar bakmak için ikinci bir şansı olmayacak. Site sahipleri yazılan tüm mesajların şifrelenmiş halde sunucularda tutulduğunu, bu nedenle mesajı kendileri de dahil kimsenin okuyamadığını ve isteseler de kimseye veremeyeceklerini garanti ediyorlar. 

Bizde aynı servisi kullanarak bir mesaj hazırladık. Bakalım ilk okuyan kim olacak… https://oneshar.es/get/6851189b4dfa579eed126ee88894870d 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi