S4'te var, iPhone 5'te yok!

S4'te var, iPhone 5'te yok!
Galaxy S4'ün kıskandıran 9 özelliği!

iPhone 5'in sorunsuz bir cep isteyenler için çok akıcı bir deneyim, sezgisel, kullanımı basit bir kullanıcı arayüzü ve fazlasını sunuyor. Ancak iPhone 5 kullanıcılarının bazıları, Samsung'un şu anki en iyi cebi Galaxy S4'ün bazı ayrıcalıklarını kıskanmıyor değiller. İşte iPhone 5'te olmayan, Galaxy S4 sahiplerine özel 10 kıskandıran özellik.

 

1. iPhone 5'in depolama alanını bir bayt bile genişletmeniz mümkün değil. Galaxy S4'ünüzün depolama alanını bir microSD kartıyla 64GB daha artırmanız mümkün.

 

2. iPhone 5'in 4 inç'lik ekranı, Galaxy S4'ün 5 inç'lik ekranının yanında küçük kalıyor. Aradaki fark yaklaşık 2.5 cm.

 

3. iPhone 5'in kamerası peş peşe çekim, çift kamera kaydı ve sesli fotoğraflar gibi özellikleri desteklemiyor.

 

4. iPhone 5'in sunduğu konuşma süresi 8 saat. Galaxy S4 ise tek şarjla 14 saat konuşmanıza izin veriyor.

 

5. Galaxy S4'ün ekran çözünürlüğü 1920x1080. "Retina" ekranlı iPhone 5'in çözünürlüğüyse ise 1136x640.

 

6. iPhone 5'i HDMI üzerinden TV'nize bağlamanız mümkün değil. Galaxy S4'ünüzdeki microUSB portu, HDMI görüntü çıkışını destekliyor.

 

7. Galaxy S4'te bulunan kızılötesi sensörü sayesinde onu bir uzaktan kumanda gibi kullanabilirsiniz. iPhone 5'te böyle bir özellik bulunmuyor.

 

8. Galaxy S4'ün üzerinde basınç ölçmeye yarayan bir barometre, nemölçer ve termometre bulunuyor. iPhone 5'te bunların hiçbiri yok.

 

9. Galaxy S4, ARM Cortex-A15 çekirdekleri ve yardımcı grafik işlemcisiyle geliyor. iPhone 5, işlem gücünde S4'ün gerisinde kalıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi