Retina ekran ve Windows 8

Retina ekran ve Windows 8
Retine ekranları Windows 8'lerde de göreceğiz

Apple'ın ürünlerinde görmeye alışık olduğumuz retine ekranlar (yüksek çözünürlük sunan ekran bunlar) Windows 8 ile beraber artık PC'lerde ve Windows 8'in üzerinde çalışacağı diğer donanımlarda da görmeye başlayacağız.

Windows 8 ile PC ve tabletler deki işletim sistemini birleştirmeyi hedefleyen, ve Windows 8'i tamamen bu amaçla tasarlayıp grafik arabiriminde ve diğer özeliklerinde bir çok değişiklik yapan Microsoft retine ekran teknolojisini Windows 8'de çalıştırarak sunduğu görsel deneyimi daha da arttırmayı hedeflemekte.

Özellikle Metro kullanıcı grafik arabirimi oldukça etkileyici ve etkin çalışan Windows 8 ile güzel bir PC deneyimi yaşayacağız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi