Rapidshare'den beklenen açıklama geldi

Rapidshare'den beklenen açıklama geldi
Megaupload 'tan sonra dengeler ne olacak

Megaupload'tan sonra dünkü haberimizde de belirttiğimiz gibi küçük bir domino etkisi başlamıştı. Küçüklü büyüklü birçok firma duruma göre pozisyonlarını aldılar. Bir süredir gözler Rapidshare den gelecek açıklamayı bekliyordu. Firma yetkilisi Daniel Raimer beklene  açıklamayı yaptı. Raimer "bir baskın yapılmasından endişe duymuyoruz ve korkmuyoruz. Dosya depolama, yasal bir iştir." açıklaması ile Rapidshare nin herhangi bir ugyulama değişikliğe gidecek iddalarını asılsız bulduğunu açıkladı.

Ayrıca Rapidshare CEO'su Alexandra Zwingli  şirketlerinin Megaupload yöneticilerinden daha açık olmaya çalıştığını söyledi. 

Zwingli, İsviçre'de kurulan RapidShare AG'nin her zaman şirket detaylarını sunduğunu ve gerçek isimler tarafından yönetildiğini, isimsiz, ara şirketler kullanmadığını söyledi. Rapidshare CEO ayrıca  Rapidshare'in korsancılığa karşı çok katı olduğunu ve  sıkça indirilen dosya yükleyenlere ödül vermek gibi bir sistemlerinin olmadığını da söyledi.

Dünkü haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi