Radyo

Radyo
TuneIn Radyo uygulaması ile istediğiniz zaman internet üzerinden radyo dinleyebilirsiniz.

iPhone ve Android işletim sistemli bazı mobil cihazlarda orijinal bir radyo uygulamasının olmaması bu cihazları alanların yada almak isteyenlerin ortak endişesi olarak görülmektedir. Android işletim sistemli bazı cihazlarda dahili radyo olmasına rağmen radyonun çekmediği yerlerde bu özelliğin kullanılamaması da ayrı bir durum. Bunun için uygulama geliştiriciler günlük hayatımızda lazım olacak her türlü uygulamayı hazırlayıp kullanıma sunuyorlar. Bu uygulamalardan biri de TuneIn Radyo uygulaması.

Tek kelime ile söylenebilir ki bugüne kadar geliştirilen en iyi FM radyo uygulaması. Hem iOS hem Android hem de Windows Phone işletim sistemli sitemli cihazlar için ayrı ayrı uygulamaları mevcut. İster bulunduğunuz bölgenin radyolarını, isterseniz dünyanın öbür ucundaki ülkelerin radyolarını dinleyebilmeniz için yapmanız gerek tek şey Apple için iTunes, Android işletim sistemli cihazlar için Google Play’dan uygulamayı indirmek ve cihazınıza yüklemek.

 

Uygulamayı indirip başlattıktan sonra ana ekran olarak yukarıdaki menüler geliyor. Bulunduğunuz bölgedeki radyo istasyonları için “Yerel Radyo” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. “Yerel Radyo” seçeneğine tıkladığınızda karşınızda yüzlerce radyo istasyonu geliyor.

 

Radyo istasyonunu seçtikten sonra karşınıza gelen ekranda mektup sembolüne tıklarsanız dinlemiş olduğunuz radyo istasyon ismini ve o anda dinlediğiniz şarkıyı Twitter/Facebook/Mail yolu ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın sağ tarafında bulunan liste simgesine tıklarsanız uygulamanın diğer özelliklerinden de yararlanırsınız. Açılacak olan menüden;

Uygulama ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları rapor edebilirsiniz,
Yayın kalitenizi seçebilirsiniz,
Dinlemiş olduğunuz radyoda geri de kalan dakikalarda hangi parçaların çalındığı öğrenebilirsiniz,
Radyoda çalan parçayı söyleyen sanatçının resmini ve saati telefonunuz ana ekranına yerleştirebilirsiniz,
Alarm özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de önayarları yaparak en sık dinlediğiniz radyo kanallarını listeleyebilmek. Uygulamanın üst bölümünde bulunan Kalp şeklindeki simgeye tıklayarak listelediğiniz kanalları görebilir ve bunlardan birini seçerek radyo dinleme keyfinize başlayabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi