Private Tunnel VPN

Private Tunnel VPN
Twitter, youtube gibi sosyal medya sitelerine erişim yasakları geldikten sonra son kullanıcı tarafında VPN kavramı oldukça popüler oldu.

VPN tam olarak kelime anlamı Sanal Özel Ağ’dır. Türkçe çevrildiğinde son kullanıcıya pek bir anlam ifade etmesede, son kullanıcı için VPN yasaklı sitelere girmek demek.

VPN ne olduğunu kısaca özetlersek, yasaklı sitelere nasıl VPN programlarını kullanarak girebildiğimizi de anlamış oluruz.

VPN sayesinde biz aslında herhangi bir X noktasında bulunan sunuculara bağlanıp sanki o X noktasındaymışız gibi internete çıkarız. Aşağıdaki görselde aslında VPN’in tam olarak nasıl çalıştığı ve ne olduğu net olarak özetlenmiştir.

VPN sayesinde kullanıcı artık Türkiye yerine Amerika’dan internete çıkmaktadır.

Private Tunnel VPN tam olarak yukardaki görseldeki gibi bizi internete program arayüzünden seçtiğimiz sunucular üzerinden internete çıkarmaktadır. Bu şekilde erişime kapalı olan web sayfalarına, bağlantı kurduğumuz ülkede eğer erişime açıksa bu siteler rahatça erişebilmekteyiz.

 

Uygulamayı adresinden Android platformu kullanıcıları ücretsiz indirebilirler. Uygulamayı kullanmak oldukça basit. Kullanıcı adı ve şifre ile oturum açtıktan sonra seçtiğiniz ülkeye bağlantınızı otomatik olarak ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Önemli Not: VPN uygulamalarını kullanmak kişisel veri günliğinize riske atabilir. Olası veri kaybından ya da kişisel bilgilerinizin çalınmasından techcekirde.com sorumlu değildir. Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi