PlayStation cebe giriyor!

PlayStation cebe giriyor!
Sony, en popüler oyunu Playstation’ı bu sonbaharda mobil cihazlara taşımayı planlıyor.

Almanya'da devam eden Gamescom etkinliğinde Sony, PlayStation Mobile servisinin duyurusunu yaptı. Böylece şirket, Xperia model akıllı telefonlarına ve tabletlere PlayStation platformunu uygun hale getirmiş olacak.

 

Bu servis ile PlayStation’a özel bazı içerikler Sony tarafından PlayStation sertifikasına sahip Android cihazlar üstünden de oynanabilecek.

 

PlayStation sertifikasını alan ilk iki üretici ise ASUS ve wikipad oldu. PlayStation’ın bulut servisi olan PlayStation Plus’ın kapasitesi 150 MB’tan 1 GB’a yükseltilirken, servise eylül ayı itibariyle PS Vita üstünden de erişebileceği belirtildi. Yeni yayınlanan Cross Buy özelliği sayesinde PS Vita için satın alınan oyunların, PlayStation 3'e de ücretsiz olarak indirilebilecekleri ifade edildi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi