PlayStation 4 geliyor!

PlayStation 4 geliyor!
Japon devi Sony, 20 Şubat'ta PlayStation 4'ü tanıtabilir.

Oyun severlerin heyecanla beklediği Playstation 4, 20 Şubat'ta New York'ta tanıtılması bekleniyor.  Japonya'da satış fiyatının 40.000 Yen (760 TL) olacağı ve sene sonuna doğru tüketiciyle buluşacağı iddia ediliyor.

 

Eğer bu fiyat doğrulanırsa, cihazın selefi PlayStation 3'e oranla oldukça uygun bir fiyattan satışa sunulacağı da bir gerçek olarak göze çarpıyor.

 

Japon basınında yeni konsolun fiyatının yanında teknik özellikleriyle de ilgili yüzeysel de olsa bazı bilgiler dolaşmaya başladı. Tanıtılacak PS4'ün 160 GB dahili hafıza, 8GB RAM ve 2GB video RAM'e sahip olması bekleniyor.

 

Bunun yanında Sony'nin geçtiğimiz haziran ayında bulut bilişim firması Gaika'yi 380 milyon dolara satın alması bu teknolojinin PS4'te önemli yer tutacağı fikrini doğurdu. Söz konusu satın alma gerçekleştiğinde Sony CEO'su Andrew House "Geika'nın teknolojik gücü ve Sony'nin oyun platformlarındaki tecrübesi birleşince kullanıcılara eşi olmayan bir bulut eğlence sistemi sunacağız" demişti.

 

Bütün bu iddialar söylenti olduğundan tek yapabileceğimiz 20 Şubat tarihinde Sony'nin düzenleyeceği etkinliği beklemek olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi