Ping & DNS

Ping & DNS
Akıllı telefonlarla ping atmak artık mümkün

Bir çok zaman bilgi işlem bölümünde çalışan insanların kullandığı ping komutunun hiç belli olmayacak zamanlarda ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Bu sektörde uzun zamandır bulunan biri olarak bu ve buna benzer komutları her zaman ulaşabileceğim imkanlar dahilinde olmasını isterim.

İşte bu gibi durumlar için, mesela mobil iken ve yanımızda sadece akıllı telefonumuz var iken bir ping komutunu kullanmak, ne android ne de diğer platformlarda mümkün değil. Ancak 3. parti uygulamalar ile bunu başarabilmek mümkün.

İşte bu durumlarda özellikle bilgi işlem bölümlerindeki arkadaşlarımızın sorununa çare olacak uygulama android markette sizi bekliyor. Uygulamanın adı Ping & DNS. Oldukça pratik ve ping komutunun yanında DNS, traceroute, http header gibi bir kaç komutu daha kullanmanıza imkan sağlıyor. Denemenizde fayda var :)

Uygulama indirme adresi ve detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi