Pebble akıllı saat

Pebble akıllı saat
Akıllı saatte iddialı olmayı amaçlayan Pebble, Bluetooth’lu modeli ile görücüye çıkıyor.

Pebble akıllı saatleri, bir aydan önce piyasaya çıktı ve tüm dünyada talepte bulunan bir çok katılımcıdan para sömürmeye başladı. Totalde hasılat 9 milyon $’ı aşmış durumda. Saat daha piyasada çok yeni olmasına rağmen şirket bir son dakika eklemesi yapmaya hazırlanıyor: Bluetooth 4.0 desteği. Bu iyi bir haber, çünkü 4.0 desteği ile daha az güç harcama sistemine sahip olmuş olacak.

Tabi ki ilk olarak Bluetooth 2.1 destekli çıktığı için onun gölgesinde kalacaktır, ama Bluetooth 4.0 kullanan bazı akıllı telefonlar (iPhone 4S ve HTC One X gibi) sistemin getirdiği düşük güç harcama yeteneğine müteşekkir durumda. Pebble cihazın daha sonra yazılımı güncellenebilecek bir şekilde tasarlandığını açıkladı.

smartwatch_tech

 Cihazı daha uzun ömürlü yapmak amaçlı düşünülmüş birçok opsiyon bulunuyor. Ama şirket uyarıyor; Bluetooth 4.0 sihirli bir batarya genişletici değildir sadece biraz daha kullanım zamanı sağlar.

Projenin sonuca bağlanması için henüz 10 gün daha var, ve Pebble, Bluetooth 4.0’ın en azından Ekim 2012’ye kadar kargoya ücret olarak etki etmeyeceğini söylüyor.

Eğer siz de akıllı bir saat almaya karar verdiyseniz, sipariş etmek için vaktiniz daralıyor olabilir çünkü stoklar 85,000 ile sınırlı. Nitekim 75,000 adedi sipariş edildi. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi