Para yerine zaman geçen platform Zumbara

Para yerine zaman geçen platform Zumbara
Zumbara.com adresinde kullanıcılar para yerine birbirlerine zaman veriyorlar.

Zumbara yani zaman kumbarası size aynı platformdaki başka insanlara hizmet etmek ve aynı şekilde onlardan hizmet almak temeline dayanıyor. En düşük zaman birimi 1 saat olduğu sistemde -5 saate kadar da içeri girebiliyorsunuz. En güzel özelliklerinden birisi ise hediye.

Kullanıcı yapabileceklerini belirtiyor ve bu hizmeti vererek başka insanlardan ücretsiz hizmet alabiliyor. Hizmet aldığınız hizmeti size veren sizin zaman kumbaranızdan 1 saat düşürürken hizmeti size veren 1 saat kazanıyor.  Platformun en sevilen özelliği ekonomik nedenlerden İngilizce kursuna gidemeyen birisinin 1 saat lik bir hizmet karşılığında bunu ücretsiz olarak yerine getiriliyor olması. Bu sosyal bir yardımlaşma olarak düşünüledebilir.

Herkesin verdiği hizmetin günlük yaşamda farklı tutarlarda para karşılığı olmasına rağmen sistemde herkesin zamanının bir olduğuna dikkat çekiliyor. Daha önce 26 ülkede kullanılan projenin Türkiye versiyonu şu anda beta aşamasında  üyelik kabul ediyor ama ne yazık ki o da onaya bağlı. 

Siteyi ve sistemi incelemek isterseniz : www.zumbara.com

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi