Özgür ortamda çıkan ilginç sesler

Özgür ortamda çıkan ilginç sesler
Benim takipçisi olmaktan keyif aldığım ve tavsiye edilebilecek bir kaç Twitter profili

Çok eski bir Twitter kullanıcısı değilim. Hatta arkadaşlarımın zoruyla başladım, zaman içinde kendi tebalarını oluşturmuş ya da hızla oluşturan bir kaç karakter ilgimi çekti. O kadar yaratıcı şeyler geliyor ki bu hesaplardan; tek kelimeyle muhteşem. Benim takip ettiğim bu ilginç hesapları paylaşıyor olacağım aşağıda;

 

PEPEE ÇOK ÜZÜLÜYOR @pepecokuzuluyor; Bir Pepee hayranlığı aldı gidiyor, biz bile arkadaşlar arasında ne Ferdi ne Müslüm Pepee sen söyle 'İnsan sevdiğini hiç üzer mi?' diye sloganlar oluşturduk. Bir seyahatim sırasında beni takip etmeye başlayan bu hesaba rastladım. Sonraları pek üzüldük birlikte. Hesabın sahibi kim bilmem ama olan biten bütün üzücü şeyleri bulup üzülüyor bunlar için. Bir nevi toplum hizmeti. En çok hoşuma giden yazısı Serdar Kuzuloğlu'nun 'Pepee kendini topla her şeye üzülüp durma' benzeri tweetine karşılık yazdığı 'Abi bunu başkası söyleseydi çok üzülürdüm ama sen diyorsan ciddiye alayım' tweetiydi. Bir ara bu Pepee'yi üzen şeylerin listesini yapayım sonra ortadan kaldırayım diye düşündüm. 3. Dünya Savaşını başlatmak daha kolay olur galiba:)

 

GAF EBESİ @gafebesi; Dikkat ne çıkacağı belli olmaz diye bir tabela lazım bu arkadaşa. Kitap, dergi, sinema, dizilerden paylaşımları ve retweetleri ile bazen güldürür bazen düşündürür. Bir garip oluyorum bu arkadaşın tweetlerini okurken ya bir şizofren durum var ya da bu hesap vardiyalı çalışıyor. Kalitesi takipçi sayısından da belli 157k takipçi sayısına ulaşmış, hak ediyor:) Favorilerimin büyük kısmı Gaf Ebesi'nin tweetlerinden oluşmakta.

 

HUYSUZ AYI @HUYSUZ_AYI; Burcunuz ile ilgili yorumları takip edebileceğiniz yararlı bir profil. Zaten kendisi pek meşhur sanal alemde hakkında yazılanlar, yorumlarını yayınlayanlar hatta çalanlar dahi var. Nerden bu kadar yorum bulduğunu merak ediyorum ama meslek sırrıdır diye sormaya cesaret edemedim. Burcumla ilgili okuduğum yorumların büyük bir kısmı doğru bu sebepten keyifle takip ettiğim bir profil.

 

MELANİE @beynindenhamile; Bu kişi kim bilmem ama çok bulaşmadan uzaktan takip ediyorum. Biraz eski sevgili çekiştirmesi, biraz sosyal konular, bazen erkeklerin öküzlükleri, bazen kadın kaprisleri karıştırıp gidiyor. Bence çok başarılı aksini yazmaya cesaretim yok zaten:)

 

Bir marka ya da kurumla ilgisi olmadıklarını düşündüğüm ve benim takip ettiğim profilleri paylaştım sizlerle, mutlaka çok daha fazla profil vardır anlatılmaya değer ama benim seçtiklerim bunlar. Bir de yazının başında da bahsettim ya yeni kullanıcıyım Twitter'da. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi