Outlook.com iki haftada 10 milyon kullanıcıya ulaştı

Outlook.com iki haftada 10 milyon kullanıcıya ulaştı
Microsoft'un Hotmail'in yerine kullanıcılarına sunduğu Outlook e-mail servisi iki haftada rekor kırdı.

Microsoft’un Hotmail’in yerine geçirmeyi planladığı yeni mail servisi Outlook’a olan ilgi oldukça yüksek. SkyDrive’ın yenilenen tasarımını yayınlayan Microsoft, Outlook hakkında da bazı rakamları açıkladı. Yayına girdiği ilk gün 1 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Outlook, 2 haftada ise 10 milyon kullanıcıya ulaştı.

 

Windows 8 tarzı sade ve hoş bir tasarım ile kullanıcıların beğenisini toplayan Outlook.com'un bu kadar hızlı kullanıcı çekmesindeki asıl sebep olarak ise, diğer e-posta servislerini kullanan kullanıcıların Outlook.com'da kendi ad ve soyadları ile bir hesap almasının payı büyük olarak görülüyor.

 

Outlook.com'un böylesine ilgi görmesinin yanı sıra, kullanıcıların kendi adları, soyadları ya da kullanıcı adlarını kapışmasına da sebep oldu.

 

Son zamanlarda, e-posta servislerinde özellikle istenmeyen e-posta'ların gelen kutularına düşmesi ve bazı güvenlik problemleri yaşanmaktaydı. Bunu aşmak için bu tür yeni adres alternatiflerinin açılması, Microsoft açısından güzel bir hamle. Ayrıca milyonlarca hesap, pek çok isim kombinasyonunu doldurunca kullanıcılar çok uzun kullanıcı adları almak zorunda kaldığı durumlar olabiliyordu.

 

Hotmail’i birden kapatıp kullanıcıların tepkisini çekmek istemeyen Microsoft, Outlook’a zorunlu geçişi henüz gerçekleştirmeyecek. Şu ana kadar Microsoft için herşey iyi gitmiş gibi görülüyor. Bakalım Outlook.com bu yükselişini daha ne kadar sürdürebilecek.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi