Outlook POP3 hesabı ekleme

Outlook POP3 hesabı ekleme
Microsoft Outlook'a maillerinizi POP3 bağlantısı ile ekleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi Outlook Micorosft'un popüler mail istemci uygulamasıdır. Sadece bir mail client uygulamasının olmasının yanıdan barındırdığı takvim, rehber, görev gibi fonksiyonlar ile bir çok işimizi outlook ile halledebiliyoruz.Ve bu yazımızda POP3 hesabının outlooka eklenmesini inceleyeceğiz.

Eğer sürekli sabit bilgisayarda çalışıyorsanız ya da ofiste mail hesabınızı webden değilde outlook kullanarak kontrol etmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun.

Bu yazımızdaki ayarlarımızı Gmail kullanıcı ayarları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Fakat merak etmeyin eğer başka bir servisten mail hesabınız varsa benzer ayarlar kullandığınız hesap içinde geçerli olacaktır. Tek değişecek olan POP ve SMTP server adresleri olacaktır. Bir de eğer kullandığınız server SSL veya TLS desteği yoksa ya da illa ki her ikisinden birini kullanmanızı istiyorsa o ayarıda yapmanız gerekiyor. Bir kaç adım da hızlıaca fanatik bir outlook kullanıcısı olmaya artık sizde adaysınızdır.

Bu uygulama Microsoft Outlook 2013 üzerinde gerçekleşecektir fakat önceki sürümler ve sonraki sürümlerde de benzer bir şekilde POP3 hesabınızı ekleyebilirsiniz (sonraki sürümler içinde bir öngörüdür).

Adım adım anlatmak yerine fotoğraf galerimiz ile Outlooka nasıl POP3 hesabı ekleneceğini sizinle aşağıda paylaşıyoruz. POP3 yanı sıra outlook IMAP protokolünü de destekler. Eğer kullandığınız servis IMAP desteği sunuyorsa bunuda tercih edebilirsiniz. POP3 ile IMAP arasındaki temel farklar var ama kullanım açısından pek de sizi etkileyecek farklar değil bunlar. Süreki maillerinizi outlook üzerinden organize edecekseniz POP3 kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer hem web üzerinden hemde outlook üzerinden senkronize çalışmayı planlıyorsanız IMAP burda daha iyi çalışacaktır. Tercih artık sizlere kalmış.

 

outlook pop3 hesabı nasıl eklenir
outlook pop3 hesabı nasıl eklenir
outlook pop3 hesabı nasıl eklenir
outlook pop3 hesabı nasıl eklenir
outlook pop3 hesabı nasıl eklenir
outlook pop3 hesabı nasıl eklenir
outlook pop3 hesabı nasıl eklenir

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi