Outlook imza ekleme

Outlook imza ekleme
Bir kaç adımda hızlıca outlooka imza ekleyebilirsiniz.

Outlook bir çok çalışan insanın günlük hayatlarının vazgeçilmezi olmuş durumda. Outlook mail, takvim. rehber/kişiler yapılacak işler listesi gibi bir çok fonksiyona sahip. Bu yazımızda outlook ile gönderdiğiniz maillerinze otomatik nasıl kişisel imzanızı ekleyeceğinizi anlatacağız.

Hemen hemen tüm outlook versiyonlarında bu yöntem geçerli. 2013,2010 ve daha önce versiyonlarında benzer menüler altından benzer şekilde imza ekleniyor fakat önceki versiyonlarında bazı değişiklikler gösterebilir.

Öncelikle yapmamız gereken Outlook seçenekler menüsüne ulaşmak. 2013 versiyonda bu Dosya-Seçenekler şeklindedir. Sonrasında Posta-İmzalar yolunu izleyerek imzayı ekleyeceğimiz pencereye ulaşıyoruz.

Aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza çıkacaktır.

outlook imza ekleme

Penceredeki işaretlediğimz alanları kullanarak imzamızı oluşturma adımların sırasıyla tmalayacağız.

1- Oluşturacağımız imzaya bir isim veriyoruz.

2- Outlook da tanımlı mail adresimizi seçeceğiz.

3- Yeni mail oluştururken hangi imza kullanılacak onu seçmemiz gerekiyor.

4- Gelen iletirlere cevap verirken kullanılacak imzayı seçmemiz gerekiyor.

5- son olarak bu bölümde ise imzada yer alacak metinleri/görselleri düzenlememiz gerekiyor.

Sırasıyla bu işlemleri yaptıktan sonra artık outlook da imzamız kullanılmaya hazır hale gelecektir.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi