Outlook da dil değiştirme

Outlook da dil değiştirme
Microsoft Outlook dilini Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

Eğer sizinde bilgisayarınıza Microsoft'un kişisel bilgi yönetimi uygulaması olan Outlook Türkçe'nin haricinde bir dil ile yüklenmişse bir kaç pratik adımda Outlook'u Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

Tabi unutmamak gerekir ki öncelike Microsoft'un sitesinde Office versiyonunuza uygun dil paketini idirip kurmanız gerekiyor. Office 2013 32/64 bit dil paketi indirme bağlantısına buradan  indirebilirsiniz. Paketi indirip kurduktan sonra aşağıdaki yönergeleri izleyerek hızlıca Microsoft Outlook'un dil ayarlarını değiştirebilirsiniz.

 

  • Gördüğünüz gibi Micrsoft Outlook 2013 ilk kurulumda ingilizce olarak kurulmuş sistemimizde. Dil paketini indirip kurduktan sonra Outlook tekrar çalıştırıyoruz. Dil paketini kurarken kurulum sizden outlook'u kapatmanızı isteyebilir.

 

outlook türkçeye çevirme işlemi

 

  • Öncelikli işlemimiz sol üstte bulunan File bölümüne gitmek. File bastıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

 

outlook türkçeye çevirme işlemi

 

  • Sonra ki adım ise Language bölümüne gelip kullanılacak dili seçme işlemini yapmak olacaktır.

 

outlook türkçeye çevirme işlemi

 

  • Display Language (görüntüleme dili), Help Language (yardım dili) ve Proofing bölümün de Turkish yazan Türkçe dil seçeneğini varsayılan (Set as dafault) olarak ayarlıyoruz. Display language outlook'un görüntüleme dili, help language yardım menüsündeki yardım bilgilerinin görüntüleneceği dil ve proofing ise heceleme ve gramer kontrolünün yapılacağı dili seçeceğimiz bölümlerdir. Tüm bunları Türkçe olarak ayarlarsak istediğimiz gibi Outlook artık Türkçe olacaktır.

 

outlook türkçeye çevirme işlemi

 

  • Son adım ise outlook'u kapatıp açmak. Outlook yeniden başlamadan seçilen diller aktif hale gelmeyecektir.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi