Outlook 2010'da pst yedek alma nasıl yapılır?

Outlook 2010'da pst yedek alma nasıl yapılır?
Outlook 2010'da pstlerin yedeklerini nasıl alırız?

Outlook kullanananların en büyük korkusu belkide maillerinin yedeklerinin nasıl alınacağı sorusudur. Aslında oldukça hızlı ve basit bir kaç adımla bu işlemi gerçekleştirebiliriz ve ilerleyen zamanlarda başıma gelebilecek büyük sıkıntıların önlemini alabiliriz.

Öncelikle bahsedeceğim tüm bilgileri Outlook 2010 üzerinde gerçekleştirilmiştir. Outlook diğer versiyonlarında bu işlemlerde farklılık olabilir.

Outlook 2010'u açtıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki yolu izliyoruz.

techcekirdek.com

Hesap ayarları butonuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünü ulaşıyoruz. 

techcekirdek.com

Yukardaki hesap ayarları bölümüne ulaştıktan sonra Veri dosyaları tabınas basmamız gerek. Bu tabda pst diğer bir deyişle outlook veri dosyaları ile hangi ayarları yapabileceğimizi göreceğiz.

techcekirdek.com

Veri dosyaları tabında outlook üzerinde eklenmiş olan hesapları görebiliyoruz. Burda hangi hesabın hangi veri dosyasını kullandığınıda görebiliriz. Bundan sonraki adım ise oldukça kolay olacaktır. Sarı renk ile vurgulu olan Dosya konumunu aç bağlantısına tıkladığınız zaman outlook veri dosyasının bulunduğu klasör otomatik olarak açılacaktır. Açılan klasör penceresinden outlook veri dosyası (pst) 'yi kopyalayıp yedeklemek istediğiniz yere yapıltırdığınızda e-mailleriniz yedeğini almış olacaksınız. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi