Offıce 2013 görücüye çıktı!

Offıce 2013 görücüye çıktı!
Ünlü program yazılımcısı Microsoft, Office 2013 ürününü tanıttı ve önizleme sürümünü kullanıcıların beğenisine sundu.

Microsoft, San Francisco’da düzenlediği bir basın toplantısıyla Office 15′i, nam-ı diğer Office 2013′ü görücüye çıkardı. Dünyada 1 milyardan fazla kişinin kullandığı Microsoft Office’in yeni versiyonunun müşteri ön izleme sürümünü duyurdu.

 

Bulut hizmeti olarak sunulacak olan yeni Office, Windows 8’in getirdiği yeniliklerden sonuna kadar yararlanıyor.

 

Windows 8 ile birlikte hayatımıza giren Metro arayüzü ile çok da uyumlu bir tasarıma sahip Office 15. Daha doğrusu, Office 15 Metro UI’i tamamlayacak şekilde tasarlanmış ve görsel kalite olarak çok iyi gözüküyor. Yeni Office sürümünün bu görsellikle birlikte, sağladığı kolaylık ve esneklikle işlerimizi büyük oranda kolaylaştıracak.

 

Office 2013, hem geleneksel masaüstü uygulamalarına, hem de Metro uygulamalarına sahip bir paket olacak. Yayınlanan önizlemede Metro uyumlu olarak gelen iki uygulama var: OneNote ve Lync.

 

Şimdilik, önizleme sürümünde görülebilen yenilikler gerçekten umut verici. Örneğin artık PDF dosyalarını Word dosyası olarak açabiliyor ve üzerinde dilediğimiz gibi değişiklik yapabiliyoruz. Yine Word dosyaları içerisine video gömmek de, Office 2013 ile mümkün.

 

Excel'in, 2013 sürümünde biraz daha akıllı bir uygulama haline geldiğini söylemek mümkün. Örneğin tekrarlanan girişlerde uygulama, kullanıcıya otomatik doldurma konusunda daha fazla yardım ediyor. Bir tablo oluşturacaksanız, girdiğiniz verilere en uygun tablo tipini de artık size önerebiliyor Excel.

 

Microsoft Office’in yeni sürümü dokunmatik olarak, ekran kalemi, fare ya da klavye ile tabletleri de kapsayan yeni Windows cihazları üzerinde mükemmel şekilde çalışabilen sezgisel bir tasarıma sahip. Sosyal olanakları çok güçlü olan yeni Office, okuma, not alma, toplantılar ve iletişim anında kullanıcıların en büyük yardımcısı olurken abonelere sürekli çalışır halde olan bir bulut hizmeti üzerinden sunuluyor.

 

Microsoft’un cesur adımlar attığına dikkat çeken Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer, “Yeni, modern Office hem ev kullanıcıları hem de iş kullanıcıları için benzersiz üretkenliği ve esnekliği sunacak. Bu bir bulut hizmeti ve Windows 8 üzerinde en üst seviyede fark yaratacak şekilde çalışacak” diye konuştu.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi