Nvidia Tegra 3'ü duyurdu!

Nvidia Tegra 3'ü duyurdu!
Nvidia uzun süredir üzerinde çalıştığı Tegra 3 Quad-Core mobil yonga setini bugün piyasaya sürdü.

Nvidia uzun süredir üzerinde çalıştığı Tegra 3 Quad-Core mobil yonga setini bugün piyasaya sürdü. Nvidia'nın piyasaya sürdüğü Tegra 3 tablet pazarında ortaya çıkan ilk dört çekirdekli ARM tabanlı yonga seti olacak.

Nvidia, Tegra 3 ile ilgili olarak web tarama, pil ömrü ve en önemlisi oyun için nasıl geliştirildiğini anlatan ve performans bilgilerinden oluşan resmi bir açıklama yaptı. Nvidia Tegra, ürün pazarlama direktörü Matt Wuebbling yaptığı açıklamada Tegra 3'ün, Tegra 2'den yaklaşık beş kat daha fazla performanslı olduğunu söyledi. Ayrıca Wuebbling, daha fazla gerçekçilik, daha fazla özel efektler, blur efektleri, duman, zarar, dokular ve dinamik aydınlatma gibi özelliklerin daha da geliştirildiğini vurguladı.

Mobil cihazlarda oyunları teşvik etmek için, Nvidia 3D Vision desteği ve PS3, Xbox 360 ve Wii denetleyicileri kullanma yeteneği de eklendi. Ayrıca pil ömrü daha uzun süre dayanıyor. Tegra 3'de oynatılan video Tegra 2'ye göre yüzde 61 daha tasarruf sağlıyor. Web taramalarında ise pil tasarrufu Tegra 2'ye göre yüzde 30 daha iyi. Nvidia ürün pazarlama başkan yardımcısı Ujesh Desai, Nvidia Tegra 3'ün öncelikle Android tabanlı mobil cihazlar hedef alınarak, Windows 8 ve Chrome OS işletim sistemleri ile çalışacağını söyledi. Desai ayrıca Tegre 3 yonga setinin 2012 başlarında çok sayıda tablet ve telefonlarda görüneceğini söyledi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi