Nokia’nın yeni muhteşem servisi!

Nokia’nın yeni muhteşem servisi!
Nokia, mobil telefon portföyündeki iki yeni cihazı tanıttı.

Bu cihazlar, kullanıcılar için ekonomik fiyatlarla harika bir internet deneyimini bir araya getiriyor. Hem Nokia Asha 205 hem de Nokia 206 kullanıcılara sosyal özelliklere ulaşıp sevdikleri içerikleri paylaşmak için yenilikçi yollar sunarken birinci sınıf tasarımı ile uzun pil ömrünü bir araya getiriyor.   

 

 

Hızlı, sıcağı sıcağına içerik paylaşmak için Slam!

Nokia Asha 205 ve Nokia 206, Nokia’nın muhteşem Slam özelliğine sahip ilk mobil telefon cihazları. Slam kullanıcıların fotoğraf, müzik ve video gibi multimedya içerikleri yakındaki arkadaşlarla neredeyse anında paylaşmaya imkan tanıyor. Slam, Bluetooth-uyumlu çoğu mobil telefonda, ikinci bir cihaz gerektirmeksizin ve alıcının da Slam bulundurmasına ihtiyaç olmaksızın çalışıyor. Kullanıcılar sadece birkaç tuşla içeriklerini başka bir cihaza, Bluetooth’tan daha hızlı biçimde ve internet verisi harcamadan “Slam” edebiliyor.

 

 

Nokia Mobil Telefonlar Başkan Yardımcısı Timo Toikkanen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Son teknoloji Nokia cihazları, tasarım, renk ve Slam gibi yenilikçi özellikleriyle süper-sosyal kullanıcılara karakterlerini ifade etmenin yeni yollarını sunuyor. Bu her iki cihaz da kullanıcıların Nokia’dan beklediği güvenilirlik ve kalite akılda tutularak tasarlandı.

 

 

Nokia Asha 205: en sosyal telefon

Gösterişli Nokia Asha 205’in, zevkle kullanılacak dokunmatik bir QWERTY klavyesi var. Ayrıca yeni, özel bir Facebook sabit tuşu da barındıran bu cihaz, Facebook profiline en hızlı şekilde ulaşmak isteyen sosyal insanlar için bu cihazı mükemmel bir telefon. eBuddy Chat ve Twitter içeren, Gmail gibi en popüler e-posta hesaplarını destekleyen Nokia Asha 205, insanların sosyal ağlarından sadece bir kaç tuş uzakta olmasını garanti ediyor.   

 

 

Nokia Asha 205’in diğer ana özellikleri arasında şunlar da var:

- eBuddy ekran uyarıları, kullanıcıların yeni sohbetlerden anında haberdar olmasını sağlar

 

- İndirilebilir 40 ücretsiz EA oyununun yanı sıra Nokia Mağaza’da bulunan on binlerce başka uygulamayla tam bir mobil eğlence paketi

 

- Uzun bekleme süresi: tek SIM ile 37 güne kadar

 

Nokia Asha 205 Pembe-Açık Pembe, Mavi-Gül Kurusu, Beyaz-Turuncu renklerde, Ocak 2013’te Türkiye’de satışa sunuluyor.

 

 

Nokia 206: internetin cesur ve güzel hali

Nokia 206 klasik bir alfanümerik miniklavye ile ferah ferah internette gezinmeye, oyun oynamaya ya da dostlarla sohbet etmeye imkan tanıyan cömert bir 2.4” ekran içeriyor. Kullanıcılar ayrıca direkt ana ekrandan Facebook ve Twitter’a hızlı erişim sağlamanın keyfini de çıkarıyor. Şık bir tasarım ve mobil internetin tüm avantajlarını bir araya getirmesinin yanı sıra açık mavi, mor ve sarıdan oluşan canlı renk paleti özelliğiyle Nokia 206 kalite ve kullanım rahatlığı arayanlar için ideal.

 

 

Nokia Asha 205’in diğer ana özellikleri arasında şunlar da var:

- 1.3P kamerayla çekilen fotoğrafları Facebook’ta paylaşmaya uygun hale getiren görüntü teknolojisi

 

- eBuddy Chat, WhatsApp ve 10 ücretsiz, seçkin içerik öğesiyle tam bir sosyal ve mobil eğlence paketi

 

- Uzun bekleme süresi: tek SIM ile 31 güne kadar

 

 

Nokia 206, Ocak 2013’te Türkiye’de satışa sunulacak 

Yeni cihazlar, veri tüketimini yüzde 90’a kadar azaltarak, kullanıcıların daha ekonomik bir internet erişiminin keyfini sürmesine imkan tanıyan Nokia’nın bulut teknolojisine sahip Nokia Xpress Internet platformunun tüm avantajından faydalanıyor. Ayrıca kullanıcıların bulundukları yere yakın restoran, alışveriş merkezi ve ATM makineleri gibi noktaları keşfetmelerini sağlayan bir web uygulaması olan Nokia Nearby özelliğine de sahipler. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi