Nokia'dan bir Windows Phone daha: Lumia 601

Nokia'dan bir Windows Phone daha: Lumia 601
Lumia serisinin yeni kodu Lumia 601

Daha önce sizlere Nokia'nın Windows Mobile ile yapılandırdığı Lumia 710 ve Lumia 800 cihazlarından bahsetmiştik. Daha bunları sindirmeden bu sefer de Lumia 601 söylentileri çıkmaya başladı. 

Nokia akıllı telefon pazarında çok geri kaldı, bu geri kalmışlığı Windows ile telafi etmeye çalışacak. Gelecekte Nokia ve Windows Mobile'ın adı bir süre birlikte anılacağı kesin. Bu iki yaralı kurdun dostluğu gibi bir şey aslında ikisi de çok büyük isimler olmasına rağmen akıllı telefon pazarında isimlerine yakışır bir yer bulamadılar.

Lumia 601 söylentileri internete sızdırılan bir fotoğraf ile başladı. Söylentilere göre Lumia 601'in kamerası Nokia C7 ile aynı bu akıllara bir soru getiriyor acaba Nokia elinde kalan donanımları bu tip cihazlarla tüketmeye mi çalışacak? Lumia'nın şekli bana birazda Sony-Ericsson Arc'ı(ince uzun yapısı ve alttaki yuvarlaklık) hatırlattı açıkçası. Kamera ve şekil benzerliğinden yola çıkarak bu fotoğrafın sahte olduğunu da söyleyebiliriz.

lumia 601

Bu cihaz daha önce yayınlanan 800 ve 710 modellerine göre daha çok satar gibi duruyor. Söylentiler arasında Lumia 601'in ilk Amerika'da satışa sunulması planlandığı da var. Bilindiği gibi Amerika Nokia ve Windows Mobile'ın yayılamadıkları bir yer. Burada ki IOS(Iphone) ve Android(Samsung, HTC) yaygınlığı Nokia ve Windows Mobile'ın önünü tıkamış durumda. Bakalım Windows 7 ve hatta Windows 8 ile Nokia akıllı telefon pazarında aradığını bulabilecek mi?

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi