Nokia'dan bir Lumia daha!

Nokia'dan bir Lumia daha!
Nokia, Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefon serisinin yeni üyesi Nokia Lumia 620'yi tanıttı.

Nokia'nın geçtiğimiz aylarda görücüye çıkardığı Lumia 920 ve 820'e göre daha düşük fiyat ve orta seviye özelliklerle sunulan Lumia 620, Windows Phone 8 işletim sistemiyle çalışıyor. 3.8 inçlik ekranı olan telefon, 1 GHz'lik çift çekirdekli işlemciye, 8 GB'lik dahili hafızaya, 512 MB'lik RAM belleğe, 5 megapiksellik kameraya sahip.

 

 

Genç kuşağa hitap edecek şekilde tasarlanan Lumia 620'de Nokia Bilen Göz, Nokia Haritalar ve Nokia Sürüş gibi uygulamaları barındırmasın akarşın, Lumia 920 ve 820'de bulunan kablosuz şarj özelliğini desteklemiyor. Lumia 620'de bulunan Nokia Mix Radio servisiyle kullanıcılar, abonelik gerektirmeden ve ücretsiz olarak müzik listelerine erişebiliyor, reklamsız dinleyip, dilerlerse çevrimdışı dinleyebilmek için şarkı listelerini cihazlarına indirebiliyor.

 

 

Ekran çözünürlüğü (800 x 400 piksel) ve pili (1300 mAH) ile orta seviyeyi geçmeyen bir akıllı telefon olan Lumia 620'de, misket limonu yeşili, turuncu, pembe, sarı, açık mavi, beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunuyor. Yurtdışı fiyatı 249 dolar olacak olan Nokia Lumia 620’nin 2013’ün ilk aylarında Türkiye’de satışa çıkması planlanıyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi