Nokia'dan bir bomba daha!

Nokia'dan bir bomba daha!
Nokia'nın giriş seviyesi telefonu Lumia 505 ortaya çıktı.

Windows Phone 7.8 işletim sistemini kullanan Lumia 505'in 3.7 inç'lik bir ekranı bulunuyor. AMOLED ekranı dışında 800 MHz hızında işlemciden güç alan cihaz 8 megapiksel Carl Zeiss objektifli dahili kamera kullanıyor.

 

4 GB dahili hafızası dışında micro SD kart desteğinin olmaması cihazın en büyük eksikliği olsa da, SkyDrive servisi sayesinde kullanıcılar 7 GB'a kadar bulut depolama alanından faydalanabiliyor.

 

131 gram ağırlığındaki Lumia 505'in fiyatı ise açıklanmadı; ancak giriş seviyesi bir ürün olduğu için diğer Lumia'lara kıyasla daha ucuz olacağı söylenebilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi