Nokia'dan 41 megapiksellik Lumia!

Nokia'dan 41 megapiksellik Lumia!
Nokia'nın Lumia serisi telefonlarında 41 megapiksel dahili kamera bulunabileceği ortaya çıktı.

Nokia'a yakın kaynaklara göre Şubat sonunda gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresi'nde Nokia yeni bir sürpriz yapacak. Windows Phone 8 işletim sistemi altında çalışacak yeni Lumia'ların 41 megapiksel dahili kamerası olacak.

 

Geçen yıl da Symbıan'lı 41 megapiksel kameralı telefon tanıtmışlardı

Nokia'nın geçen yıl yine aynı kongrede 41 megapiksel dahili kameralı telefonu satışa sunması heyecan yaratmış ve telefon pazarında kameraların çıtasını epey yukarı çekmişti. Ancak pek de kullanıcılardan rağbet görmeyen Symbian işletim sistemini kullanan Nokia 808 bu sebeple biraz dölgede kalmıştı.

 

Nokia'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yok; ancak eğer bu gerçekleşirse telefon pazarının iyice ısınacağını söyleyebiliriz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi