Nokia taraf topluyor...

Nokia taraf topluyor...
Nokia, Windows Mobile'dan sonra Qualcomm ile de el sıkıştı.

Geçtiğimiz günlerde Nokia iki yeni modeli Lumia 800 ve 710'un lansmanını yapmıştı. Bu cihazlar Nokia ile Windows Mobile'ın ortak çalışmasıydı. Aslında bu cihazlarda üçüncü bir şirket vardı cihazların işlemcilerini üreten firma Qualcomm.

Nokia ve Qualcomm arasında resmi bir bağ duyrulmuyor. Nokia, Window Mobile ve Qualcomm'un ortak bir amaçları var: Dünya çapınca milyonlarca akıllı telefon satmak. Qualcomm'un bu konudaki açıklaması şu şekilde:

"Biz Nokia ile sadece bir cihaz ya da bir lansman çalışması düşünmüyoruz. Biz Nokia ile birlikte bir yol haritası çizmek istiyoruz. Bu işbirliği Qualcomm için çok önemli ilk uygulamamız Lumia'lar gerçekten başarılı olacaklar." şeklinde oldu.

Aslında Nokia ve Qualcomm arasındaki zorunlu bir birliktelik. Qualcomm işlemcilerin Windows Mobile ile anılması bu zorumluluğu getiriyor sanırım. Qualcomm bu çalışma birliğiyle, Windows Mobile üzerindeki ününü koruyacak gibi duruyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi