Nokia S40 platformu!

Nokia S40 platformu!
Nokia, Asha 310'da S40 platformunu kullanacak.

1999'dan beri kullanımda olan ve artık Android, iOS ve Windows Phone gibi modern işletim sistemlerine rakip olamayan S40 platformu, bütçe dostu telefon modelleri sayesinde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle işletim sistemli telefonların henüz pahalı görüldüğü gelişmekte olan piyasalara yönelik tasarlanan Asha serisinin son üyesi Asha 310, S40 platformunu kullanacağı duyurulan son model.

 

400 x 240 piksel 3 inç boyutlu dokunmatik ekrana sahip olacak olan Asha 310, çift SIM kart ve Wi-Fi desteği sunuyor. Telefon sadece 128 MB hafızaya sahip ama bunu microSD kartla 32 GB'a kadar arttırmak mümkün. Telefonda ayrıca Nokia Xpress Browser, 2 megapiksel kamera ve Nokia Maps navigasyon uygulaması bulunuyor. Asha 310 sahipleri 40 adet EA oyununu ücretsiz olarak indirebilecekler.

 

Bu yılın ilk çeyreğinde, öncelikli olarak Hindistan ve Pakistan'da piyasaya sürülmesi beklenen Asha 310'un yaklaşık 100 dolardan satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Telefonun Avrupa'da satılıp satılmayacağı ise şimdilik belli değil.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi