Nokia Lumia 920, 2.5 Milyon Satabilir!

Nokia Lumia 920, 2.5 Milyon Satabilir!
Nokia'nın Windows Phone 8 tabanlı yeni amiral gemisi Lumia 920, Çinli kaynaklara göre 2.5 milyonu aşan bir siparişe ulaşmış olabilir.

Ülkemizde peşin olarak 1649 TL'ye satışa sunulan Nokia'nın yeni amiral gemisi Lumia 920, satış rakamlarıyla firmanın yüzünü güldürecek gibi gözüküyor.

 

 

Ülkemiz dahil pek çok pazarda özellikle sarı rengine ciddi bir talep olan Nokia Lumia 920, Çinli sektör kaynaklarına göre 2.5 milyonluk bir sipariş almış olabilir.

 

 

Geçtiğimiz yıl Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemiyle beraber Windows Phone ekosistemine Lumia modelleriyle giriş yapan Nokia, ekosisteme katalizör etkisi etmiş ve uygulama sayısı başta olmak üzere satış rakamlarında pozitif bir hareketlenme olmuştu. Bir önceki Nokia Lumia ailesinde toplam 2.9 Milyon satış yapan Nokia'nın, sadece Lumia 920 modeliyle 2.5 milyon sipariş almış olması büyük bir çıkışın göstergesi olarak görülüyor.

 

 

Tabi bu sipariş miktarının resmi Nokia bilgisi olmadığını hatırlatalım yani haber dedikodu da olabilir fakat Lumia 920 modeline duyulan ilgi bu rakamların doğruluk payını arttırıyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi