Nokia davalık oldu

Nokia davalık oldu
Nokia şirketine hisse fiyatlarında dolandırıcılıktan yatırımcılar dava açıyor.

Nokia akıllı telefonda 6 ay içinde altüst olmuş durumda, davalarla uğraşıyor ve yılın ilk periyodunu da sansasyonel bir düşüş ile bitirdiler.

Yatırımcı Robert Chmielinski 11 Aralık 2011 ile 10 Nisan 2012 tarihleri arasında Nokia’nın dolandırıcılık yaptığını söyledi. Sonrasında Nokia CEO’su Stephen Elop şirketin beklentileri hakkındaki durum değerlendirmesinde Lumia’nın Windows Phone ile daha yükseleceğini belirtti. 11 Nisan’da şirket bir açıklama daha yaptı ve performansın beklentilerin altında kalabileceği uyarısında bulundu. Şirket 2012 ilk periyodunda 2.17 milyar $ zarar yaptığını açıkladı. 100$ indirimle Lumia 900 alan insanlar %16 indirimden faydalanmış oldu ama şirket büyük bir yara aldı.

Artık Nokia gelecek hakkında iddialı görünmüyor. Şu bir gerçek ki artık Nokia’nın durumu market şartlarının gidişatına ve diğer faktörlere bağlı ve bu gerçek öngörüleri farklılaştırabilir.

Chmielinski Nokia’nın kendini korumadığını iddia ediyor, çünkü ona göre Elop ve diğer ofis çalışanları gelecek vaatlerinin yanlış olduğunu biliyorlardı ve hiçbir proje içine girmeye çabalamadılar.

Nokia durum değerlendirme raporunda davanın farkında olduklarını ve haksızlık yapıldığına inandıklarını belirtti.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi