Nokia BlackBerry'ye karşı!

Nokia BlackBerry'ye karşı!
Nokia, yeni ceplerini duyuran BlackBerry'ye taş attı.

Windows Phone'lu cepleriyle güzel geçiren Nokia, BlackBerry'nin yeni cepleri Z10 ve Q10'a taş atarak Lumia'nın daha iyi bir seçenek olduğunu iddia etti.

 

Finlandiya merkezli şirket, resmi Twitter hesabı altında şunları söyledi: "BlackBerry'ler harika cihazlar olabilirler, ancak dünyanın en iyi iş telefonunu arıyorsanız bir #Lumia'yı deneyin." Tweet'in yanında sarı renkli bir Lumia 920 de yer aldı. Tweet'i yayarak daha çok kullanıcıya ulaştıran Nokia'ya BlackBerry'den henüz bir cevap gelmedi.

 

Pazar payları iOS ve Android'in çok gerilerinde seyreden Nokia ve BlackBerry, cep piyasasında üçüncü büyük üretici olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Nokia geçtiğimiz aylarda iPhone'un çok renksiz olduğunu anlatan bir video yayınlamıştı, Nokia başkan yardımcısı ise Lumia 920'nin çıkışından önce Samsung'a Twitter'dan "sıkı tutunun" mesajı yollamıştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi