Nokia Asha 210 tanıtıldı!

Nokia Asha 210 tanıtıldı!
Nokia, 72 dolardan satılacak Asha 210'u tanıttı. Asha 210 adındaki yeni telefon QWERTY klavye ve farklı renk seçenekleri ile geliyor.

Nokia, düşük ücretli akıllı telefon stratejisini yeni bir modelle daha da güçlendirdi. Asha 210, Nokia'nın fiziksel klavyeye sahip ucuz telefonu olarak 2013'ün ikinci yarısında 72 dolardan satışa sunulacak.

 

Tek veya çift Sım kart takılabilen modelleriyle sunulacak olan Asha 210 ilk olarak Avrupa, Latin Amerika, Afrika ve Asya ülkelerinde tüketicilere sunulacak. Nokia, klavyesini olabildiğince etkin kılmak için, WhatsApp, Facebook, Twitter gibi önde gelen sosyal medya uygulamalarını standart olarak Asha 210'da sunacak.

 

RENGARENK BİR TELEFON

Polikarbonat kaplamaya sahip olan Asha 210, tuğlaya benzeyen, pürüzsüz bir tasarıma sahip. 115.5x60x11.8 mm ölçülerindeki telefonun ağırlığı sadece 100 gr. Asha 210, sarı, beyaz, açık mavi, magenta ve siyah renk seçeneklerine sahip.

 

Asha 210, 6 cm ekran genişliğine sahip. QVGA LCD ekranın çözünürlüğü  320x240 piksel. İnç başına piksel (ppi) ise 169.

 

LED ışıklandırmalı klavyesi bulunan Asha 210, arka panelinin altında ana SIM kart girişi, micro SD kart yuvası ve batarya bulunduruyor. SD kart ile cihazın belleği 32 GB'a kadar artırılabiliyor. Cihazın flash belleği 32-64 MB.

 

SOSYAL MEDYA

Facebook ve Twitter'ın standart olarak yer alacağı Asha 210, Wi-Fi ve 2G bağlantısıyla yazışmaya fazla vakit harcayan kullanıcılar için yeterli bir bağlantı özelliği sunuyor. Sosyal medya uygulamalarına, ortadaki navigasyon tuşunun solundaki tuştan kısayolla ulaşılabiliyor. Telefonun Bluetooth 2.1 bağlantı özelliği de bulunuyor.

 

FACEBOOK TUŞU

Avrupa ve Latin Amerika'da satılacak modeller, Facebook için bir açma tuşu içerecek. Çin de ise bu tuş ülkenin Twitter'ı olarak bilinen Weibo'ya açılacak. Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerinde ise WhatsApp için bir başlatma tuşu olması bekleniyor.

 

2 MP KAMERA

Asha 210, arka panelinde 2 megapiksel kamera bulunduracak ve 4X dijital zoom özelliği olacak. Telefon, 176 x 144 piksel, saniyede 10 kare video çekim yapabiliyor.

 

BULUT TABANLI XPRESS TARAYICI

1110 mAh bataryaya sahip olan Asha 210, 12 saat konuşma ve 24 güne ulaşan bekleme süresine sahip.  Series 40 / Asha arayüzü kullanan telefon, Nokia'nın bulut tabanlı Xpress internet tarayıcısını içeriyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi