Nintendo Wii U piyasaya çıkmaya hazır

Nintendo Wii U piyasaya çıkmaya hazır
Nintendo Wii U, taşınabilir oyun konsolu sektöründe PS Vita’nın en güçlü rakibi olmak için geliyor.

Nintendo henüz ortamın Wii U’yu piyasaya sürmek için hazır olmadığını söylüyor ama konsolun resimleri Twitter’da yayınlandı ve cihazın tantımları büyük ilgi gördü.

WebProNews haberine göre, GameRadar fotoğrafları Twitter'da buldu. Resim daha sonra silindi ama GameRadar bir kopyasını çoktan almıştı ve bir önceki versiyonuyla kıyaslama da yaptı.

WebProNews’den gelen ilk yorumlar: “Avuçiçi oyun konsolunda 3DS keyfi çok farklı bir deneyim, ancak analog kontrollerin üst tarafta olması alışık olmadığımız bir durum.”


nintendowiiu_tech

Bir önceki versiyonla karşılaştırılırsa, resimde de görüldüğü gibi yeni konsol(altta) start ve select tuşları ekranın sağ tarafına alınmış gibi görünüyor, işaretlenmemiş fonksiyonu henüz bilinmeyen tuşlar var ve bir de Wii U marka damgası.

Wii U belirtildiğine göre avuçiçi konsollar içinde ekranı en geniş olan, dokunmatik ekranı var, hareket detektörü ve kamerası da mevcut. Küçük ekranı TV’de oyun oynarken kullanılabilir veya geniş ekranıyla tamamen konsol üzerinden oynanabilir. Cihaz ayrıca, NFC kullanıyor, yani yakın mesafede bağlantı kurabiliyor. Daha geniş alanlarda bağlantı kurmak için değişik ödeme sitemleriyle geliştirmek mümkün.

Nintendo ayrıca cihazın uçtan uca platformlarını geliştirmek için çalışıyor. Bu şekilde oyuncular daha uzak mesafede 3DS konsol ile bağlanıp karşılıklı oynayabilecekler.

 

 

 Nintendo resmi olarak Wii U’yu dünyaca ünlü yıllık oyun fuarı Electronic Entertainment Expo’da(5-7 Haziran), çıkaracak. Merakla beklenen cihazın raflardaki yerini alması için ise ABD, Avrupa ve Japonya’yla birlikte yaz tatilini beklemek zorundayız.

Wii U için oynayabileceğiniz 25 oyun da tanıtıldı:

·        Aliens: Colonial Marines

·        Batman: Arkham City

·        Assassin's Creed

·        Darksiders 2

·        Dirt 3

·        Formula 1 All Stars

·        Game Party

·        Ghost Recon Online

·        Just Dance 4

·        Killer Freaks from Outer Space

·        Marvel Super Heroes

·        Metro: Last Light

·        Monsters Party

·        New Super Mario Brothers Mii

·        Ninja Gaiden 3

·        Rabbids Party Land

·        Pikmin

·        Raving Rabbids

·        Rayman Legends

·        Shield Pose

·        Splinter Cell 6

·        Sports Connection

·        Tekken

·        Your Shape 2013

·        Zombie

                                           

[GoNintendo]

Wii_U_tablet
Wii_tv
wii_u_patent
wii_u_feature
wii_u
wii_u_port

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi