Nintendo ve Sony için yolun sonu mu?

Nintendo ve Sony için yolun sonu mu?
Nintendeo ve Sony için gelecek karanlık görünüyor.

Bir kaç gün önce size bir haber duyrumuştuk, taşınabilir oyun konsolllarının son bir kaç yıl pazar payları ile ilgili. Son yapılan tahminlere göre Sony ve Nintendo nun bundan sonra mobil oyun konsol pazarında, akıllı telefonlar karşısında pek şanlarının olmayacağı yönünde. Öyleki 2011 yılı sonundaki tahmini iOS ve Android platformundaki oyunların gelirleri 1.9 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.

Sony belkide bunu önceden tahmin etmiş olacak ki, çıkardığı Android tabanlı Sony Xperia Play telefonu ile gelecekte hem akıllı telefon hemde mobil oyun platformunu birleştirerek akıllı bir hamle yapmış gibi görünüyor. Satış rakamları hakkında şu anda bilgimiz olmamasına rağmen, Xperia Play in akıllı telefonlar arasında mobil oyun platformu ile akıllı telefonu birleştiren tek cihaz.

Sony ileriye dönük öngörüsün sonunda Xperia Play ı geliştirdi, bakalım Nintendo ilerde nasıl bir cihaz ile karşımıza çıkacak mi ?

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi