Nintendo 3DS ‘Midnight Purple’ geliyor

Nintendo 3DS ‘Midnight Purple’ geliyor
Nintendo 3DS taşınabilir cihazı yeni rengiyle 20 Mayıs’ta piyasaya çıkıyor.

Nintendo geçen gün yeni rengi ‘gece yarısı moru’ ile 3DS cihazını 20 Mayıs’ta çıkaracağını açıkladı.

Bu yeni 3 boyutlu eğlence konsolunun fiyatı 169.99$ olacak. Cihaz gözlük takmaya ihtiyaç olmadan 3D görüntü sağlıyor. Daha önce turkuaz, pembe, kırmızı ve siyah olarak piyasada yer almıştı.

“Artık oyun fanları kendi kişisel zevklerine göre şekillendirebilecekleri bir cihaza sahip olacaklar.” Şeklinde bir açıklama yaptı Nintendo.

Nintendo’nun açıklaması perakende şirketi Sams Club’ın resmi sitesinde Nintendo 3DS’in yeni renginin spekülasyonlara teşvik olarak değerlendirmesinin ardından geldi. Site cihazı 168.58$ olarak listeledi ama yeni bir resim veya bilgi vermedi.

Nintendo cihazın çıkış günüyle aynı günde Mario Tennis Open oyununun da raflarda olacağını duyurdu.

Nintendo geçen hafta 3DS ve Wii’nin satışlarındaki düşüş ile hayal kırıklığı olan bir periyodun raporlarını yayınladı. Reuters haberine göre Nintendo ilk kez faaliyet zararı gösterdi.

Nintendo , 31 Mart’ta sona eren geçen sene içinde 31.5 milyon adet cihaz sattı. Bunların 13.53 milyonu Japonya’da satıldı. Geçen Aralık’ta Nintendo, 3DS satışlarının 11.43 milyon olduğunu duyurmuştu. Hiçbir sebep yokken Nintendo cihazın fiyatını 249.99$’dan 169.99$’a düşürmüştü.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi