Nexus S'e sürpriz misafir!

Nexus S'e sürpriz misafir!
Google'ın Android'li cebi Nexus S'te, aslında görmeyi en son bekleyeceğiniz şeyi görmeye hazırlanın.

WebOS'u artık geliştirmeyeceğini açıklayan HP, onun kaynak kodlarını açık hale getirmişti. Böylece geliştiriciler, WebOS'u değiştirerek farklı platformlarda çalıştırabileceklerdi.

 

 

Phoenix International Communications geliştiricileri, WebOS'u Samsung ve Google tarafından geliştirilen Nexus S'e port etmeyi başardılar. Nexus S'te bir Android uygulaması gibi çalıştırılabilen WebOS, henüz pre-alpha aşamasında ve son derece yavaş çalışıyor. Geliştiriciler, onu hızlandırmayı başarabilecekler mi bunu bilmiyoruz. Ancak başarmaları halinde Android içerisinden WebOS'a geçebilerek sıradışı bir deneyim yaşayacağımız kesin.

 

 

WebOS'un açık kaynak kodlu olması, Android kullanıcılarına farklı yeni olanaklar sunacak gibi görünüyor. WebOS daha önce de Galaxy Nexus'a port edilmişti. Gelecekte diğer Android'li ceplere gelmemesi için ise bizce engel yok.

 

 

WebOS'un Nexus S'de nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi