Nexus Q'nun çıkış tarihi ertelendi!

Nexus Q'nun çıkış tarihi ertelendi!
Google merakla beklenen medya oynatıcısı biraz daha bekletecek.

Google'ın haziran ayı sonunda düzenlediği geliştiriciler konferansı Google I/O 2012'de tanıttığı sosyal müzik ve video oynatıcısı Nexus Q'nun piyasaya resmi çıkış tarihi ertelendi. Bu gelişme muhtemelen ön sipariş veren müşterileri kötü etkileyecek.

 

Nexus Q'dan kısaca bahsedecek olursak, bulut sistemiyle çalışan bir çeşit medya oynatıcıdır. Salonlarınızdaki müzik ve video deneyimini en üst sınırlara taşır. Google Play Music, Google Play Movies/TV ve YouTube'nin içeriklerine ulaşma imkanı sağlar.

 

Duyurulmasının ardından bu cihaz tahminlere göre 300$ fiyatla satışa çıkacaktı. Nexus Q kendine özgü ara yüze sahip olmayan bir cihaz olmakla birlikte üretimi diğer bir çok teknolojik cihazın aksine Amerika'da yapılmıştır.

 

Google'ın cihazı erteleme sebebi olarak yaptığı açıklamada cihaz üzerinde önemli bir güncelleştirme yaptıklarını belirtiyor. Nexus Q'yu duyurdukları sırada tasarım ve donanımıyla tanıştığımız cihazı yazılımsal olarak da daha iyi hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

 

Nexus Q daha çıkmadan bir çok ön sipariş almış ve oldukça ilgi görmüştü. Google ayrıca gecikmeden dolayı özürlerini iletirken şimdiden cihazın gördüğü ilgi için teşekkürlerini sundu. Cihazın genel özelliklerine değinecek olursak 25W amp, AV ya da HDTV ile bağlantı, çift çekirdekli OMAP4460 ARM işlemci ve SGX540 grafik, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi, 16GB dahili hafıza, Mikro HDMI, TOSLink, 10/100 RJ45 ve Mikro USB girişi bulunmaktadır.

 

Ethernet, Bluetooth ve NFC bağlantı özelliklerine sahip olan Google Nexus Q, tüm Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerle kontrol edilebiliyor, internet bulutu üzerinden onlarla veri alışverişi yapabiliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi