Mozilla Thunderbird Yedekleme

Mozilla Thunderbird Yedekleme
Mozilla Thunderbird yedekleme ve format sonrası kolayca aktif etme

Mozilla Thunderbird herbirimizin kullandığı ücretsiz eMail yönetim programlarının en ünlüsüdür. Bilgisayarınızın işletim sistemini yeniden yüklemeniz (format atmanız) gereken durumlarda haliyle tüm eMaillerinizi ve program üzerindeki ayarlarınızı saklamak ve yeniden kurulum sonrasında kolayca yüklemek istersiniz. Bu noktada birçok import-export tool lar mevcuttur. Ancak sizlere önereceğimiz yöntem sayesinde hem kurulu hesapları ve tüm ayarlarını (imzalar dahil), hem de önceki tüm eMaillerinizi kolayca geri getirebilirsiniz. Format atmadan önce yapmanız gereken sadece C:\Users\Hesap Adınız\AppData\Roaming\Thunderbird klasörünü (AppData klasörü gizli dosyadır ve gizli dosyaları Denetim Masası-Klasör Seçenekleri-Görünüm sekmesinde gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneği ile görebilirsiniz) olduğu gibi yedeklemek ve format sonrasında Thunderbird programını kurduktan sonra aynı klasöre ilgili dosyayı yapıştırmak. Bu basit yöntemle başka hiçbir detayla uğraşmadan eMaillerinizi ve tüm hesap ayarlarınızı kolaylıkla yeniden yükleyebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi