Mozilla nın HTML5 eklentisi yayınlandı

Mozilla nın HTML5 eklentisi yayınlandı
Günümüzde web de video yayınlama ağırlıklı Flash tabanlı uygulamalar ile olmakta ama gelecekte HTML...

Günümüzde web de video yayınlama ağırlıklı Flash tabanlı uygulamalar ile olmakta ama gelecekte HTML formatının doğal olarak video gösterimini destekleyeceği HTML5 versiyonu artık bütün internet tarayıcıları tarafından desteklenmekte.

Öyleki Apple tüm cihazlarında ve ilk andan beri Flash desteğini reddetmiştir. Bu zamana kadar da hiç bir zaman kendi cihazlarında doğal Flash desteği sunmamıştır ve bundan sonrada sunmayacaktır. 

Mozilla kendi internet tarayıcısı olan Firefox için bir kaç gün önce HTML5 framework ünü duyurdu ve artık Firefox da HTML5 in avanjatlarını kullanacak duruma geldi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi