Mozilla, Google ile arama ortaklığını genişletiyor!

Mozilla, Google ile arama ortaklığını genişletiyor!
Google ile Mozilla arasında Kasım 2011'de sona eren anlaşma ortaklığı yeni yapılan anlaşma ile genişletildi.

İnternet Explorer’ın Microsoft ürünü arama motorlarına destek verdiği ve web tarayıcı pazarının büyük kısmında hâkimiyet sürdürdüğü dönemlerde yayınlanan açık kaynak Mozilla, Google gibi arama motorları ile ortaklık yaparak kısa sürede en çok kullanılan tarayıcılardan bir olmayı başardı.

Mozilla’ın yıllık 121,1 Milyon $ gelir sağladığı ve gelirinin %84’ünü oluşturan Google ile anlaşması Kasım 2011 tarihi ile sona ermişti.

Google yaptığı duyuruda Mozilla ile arama ortaklığını genişlettiğini ve yapılan yeni anlaşmanın en az 3 yıl daha devam edeceğini açıkladı. Fakat anlaşmanın mali içeriği hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Google ile 3 yıllık düzenlenen yeni anlaşma ile Mozilla ve Google’ın web tarayıcısı Chrome arasındaki rekabetin iki şirket için bir engel olmadığı bu konudaki birçok söylentiye karşı yanıt oldu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi