Mozilla Firefox 10 Aurora yayınlandı!

Mozilla Firefox 10 Aurora yayınlandı!
Mozilla nın HTML5 tarayıcısı yayınlandı.

Mozilla, bu sabaha karşı Firefox un 10 versiyonu ve Aurora olarak isimlendirilen veriyonu yayınladı ve 6 hafta içinde de beta versiyonun hazır olacağını duyurdu.

Açıklamada, Aurora nın HTML5 üzerine odaklanacağının ve HTML5 sunduğu bütün olanakları etkin bir şekilde göstereceği ifade edildi.

İlginç bir özellik ise, Aurora da olacağı duyrulan; Chrome internet tarayıcısından yer imlerinin, firefox a alınabilmesini sağlanayacak bir özellikte ekleneceği. Sanırım Mozilla karşısında en büyük rakip olarak artık Chrome u görüyor. :) Elbette bunda oldukç haklı Mozilla. Özellikle 2008 den 2011 e 3 yıl gibi kısa bir zamanda Chrome un elde ettiği başarıyı görünce, internet explorer değil rakibin Chrome olduğu ortadadır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi