Modern Warfare'da 5 günlük hasılat 775M$

Modern Warfare'da 5 günlük hasılat 775M$
Activision Blizzard 5 günlük satış cirolarını açıkladı.

Daha piyasaya çıkmadan haber yapmaya başlamıştım bu oyunu. Oyun'dan herkesin beklentisi çok büyüktü. 8 Kasım Salı günü satışına başlanan Modern Warfare 3'ün ilk beş günlük satış cirosu 775 milyon dolar.

Bu beklenen bir sonuçtu aslında Activision'ın daha önceki açıklamalarına baktığımızda. Daha önce Black Ops. ilk beş günde 650 milyon dolar ve Modern Warfare 2'de 550 milyon dolarlık satış yapmıştı. Buraya kadar normal(!) asıl beni şaşırtan 400 milyonluk satışın ilk gün yapılmış olması. İşte rakamlarla Modern Warfare 3'ün piyasadaki ilk 5 günü;

*7 milyon online oynanma süresi

*3.3 milyon online tekil kullanıcı

*9.5 milyon satılmış oyun kopyası

Call of Duty Activision Blizzard'a 6 milyar dolar para kazandırmış bugüne kadar. Modern Warfare 3 sadece 5 günde bunun 775 milyon dolarını kazandırıyorsa bu oyunun ne kadar büyük bir hayran kitlesi olduğunu (ben dahil) varın siz hayal edin.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi