Modern Warfare'da 16 günlük hasılat 1 milyar dolar

Modern Warfare'da 16 günlük hasılat 1 milyar dolar
Modern Warfare 3'ün gözü Black Ops.'un rekorunda.

Çıktığı ilk haftada rekor bir satış yapan Modern Warfare 3, 16 günlük satış bilançosunu 1 milyar dolar olarak açıkladı. Bu ciro Activision Blizzard tarafından açıklanan resmi sonuç.

Oyun geçen yılın en çok satan oyunu Call of Duty Black Ops.'un rekorunu kırma yolunda ilerliyor. Ayrıca 2009 yılında gösterime giren James Cameron'nın Avatar filminin 17 günde 1 milyar dolar hasılat rekorunu da kırmış durumda.

Call Of Duty'nin dünya genelinde 30 milyonluk bir hayran kitlesi var. Activision'a göre bu Harry Potter, Star Wars, Lord Of The Rings, American Futbol Ligi gibi büyük hayran kitleleriyle eş değer bir kitle.

Ayrıca bu hayran kitlesinin her geçen gün arttığınıda bildirmek isterim. Bir başkası Activision'ın yaptığının yarısını yapsa aşırı şiddet diye anılır ancak Call of Duty güven veren bir isim oluşturdu.

Call of Duty Elit'de artık işlevsel halde. Bu projenin başlaması pek çok sorunu içerse de şu ana kadar 6 milyon kayıtlı kullanıcı ve 1 milyon üyelik satışıyla gayet başarılı ilerliyor.

İşte Modern Warfare 3'ten sevdiğim bir yerde sevdiğim bir parça...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi