Minority Report ve Mercedes Benz

Minority Report ve Mercedes Benz
Mercedes-Benz hareketlerimizin dilinden anlayacak artık

Görünüşe bakılırsa birileri Minority Report'dan oldukça etkilenmişe benziyor. Ze Germany firması ve Mercedes-Benz azınlık raporunda (minority repor) izlediğimiz hareketlerimizle kontrol ettiğimiz sisteme benzer bir sistemi Mercedes-Benz araçlarına getirmeye hazırlanıyor. Hatta konsept bir araç bile hazır durumda.

Araç içerisine yerleştirilen bir çok sensör yardımıyla el ve kol hareketlerimizi algılayan sistem, video, müzik, navigasyon ve sosyal medya hesaplarımızla bağlantı imkanı sunarak bir çok komutu gerçekleştirmeyi sağlıyor.

CES 2012'nin en güzel teknolojilerinden biri olan bu teknolojinin detaylarını aşağıdaki videomuzda izleyebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi