Mini iPad'in çıkış tarihi Microsoft'u kızdırabilir!

Mini iPad'in çıkış tarihi Microsoft'u kızdırabilir!
Apple’ın mini iPad tablet bilgisayarını beklendiği gibi 17 Ekim’de değil, 23 Ekim tarihinde sunacağı öne sürüldü. Söz konusu tarihin, Windows 8 tanıtımından iki gün önceye rastlaması, Microsoft’u kızdırabilir.

Apple’ın küçük ekranlı tablet piyasasına büyük bir hareketlilik getirecek mini iPad’ini ne zaman sunacağı  merak konusu oldu. Yeni ürünlerini tanıtacağı tarihi, bu tarihten yaklaşık bir hafta önce açıklama geleneği bulunan Apple, henüz mini iPad’in teknoloji dünyasına sunulacağı günü resmi olarak belirtmedi.

 

 

AllThingsD sitesi, ‘konu hakkında bilgisi olan kaynaklardan’ edindiği bilgiye göre, “Apple’ın mini iPad’in tanıtım etkinliğini 23 Ekim’de yapacağını” öne sürdü. Site ayrıca, tanıtım etkinliğinin Apple’ın merkezinin bulunduğu Cupertino’daki Belediye Sarayı’nın konferans salonunda yapılabileceğini ifade etti.

 

 

MICROSOFT BU İŞE KIZABİLİR


Apple’ın mini iPad’i 23 Ekim’de sunacağının kesinleşmesi halinde, yazılım devi Microsoft’un bu gelişmeden rahatsız olabileceği düşünülüyor. Bunun nedeni ise Microsoft’un aylardır promosyon ve ortaklık anlaşmalarını yürüttüğü Windows 8 işletim sistemini 25 Ekim’de tanıtacak olması. Aynı gün, Apple’ın dördüncü çeyrek rakamlarını duyuracağı tarihi temsil ediyor. Bazı analistler, tarihlerin birbirlerine yakınlığı nedeniyle yeni işletim sistemiyle dikkatleri üzerine toplamak isteyen Microsoft’un ‘kızabileceğini’ öne sürüyor. 

 

 

Apple, sunacağı mini iPad ile Google’ın Android tabanlı tableti Nexus 7 ve Amazon’un Kindle Fire HD modelleriyle rekabete girecek. Nexus 7 ve Kindle Fire 17.7 cm (7 inç) genişliğinde ekrana sahip. Mini iPad’in ise 19.9 (7.85 inç) genişliğinde ekrana sahip olması bekleniyor.

 

 

Apple’ın mini iPad etkinliğini 23 Ekim’de gerçekleştirmesi olasılığının doğrulanması için, şirketin en geç gelecek hafta Perşembe gününe kadar resmi açıklamayı yapması bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi